Людям з першою групою крові "начхати" на коронавірус?

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Вівторок, 16 червня 2020, 13:59

Твердження: Люди, які мають першу групу крові, рідше хворіють на коронавірус.

Деталі: Низка українських видань поширили інформацію про групу крові, яка начебто є "найменш сприйнятливою" для COVID-19. Медіа посилаються на дослідження біотехнологічної компанії 23andMe. 

Спростування: Однак якщо зайти на сайт 23andMe, то з’ясується, що дослідження з цього питання ще не завершене і компанія досі шукає 10 тисяч учасників, які перехворіли на коронавірус, аби продовжувати вивчати це питання. 

Як повідомляє компанія, дослідження ґрунтується на інформації від більш ніж 750 тисяч пацієнтів. Однак цифри, які показують відмінність між кількістю людей з різними групами крові, не можна назвати разючими: наприклад, відсоток людей з І групою крові, які повідомили про інфікування вірусом, — 1,3%, в той час як відсоток людей з ІІ та ІІІ групою крові несуттєво вищий — 1,4% та 1,5% відповідно. 

Далі компанія коротко підсумовує, що серед усіх опитаних число людей з І групою крові на 9-18% нижче, ніж у людей з іншими групами крові. 

В той же час компанія зазначає, що це тільки попередні результати дослідження, які ще не оцінили експерти, оскільки воно ще триває. 


До цього схоже дослідження проводили вчені з Китаю, які підтвердили, що група крові може впливати на інфікування пацієнта, однак дані є немасштабними: науковці вивчали дані 2173 пацієнтів.

Проект FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти  зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою [email protected] і ми обов’язково її перевіримо.   powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
МОЗ вважає "Ремдесивір" дієвим проти коронавірусу?
Цілющий відбілювач, баранячий жир та затримка дихання: топ фейків тижня про лікування COVID-19 
Це як на передовій: спочатку боїшся панічно, а потім ти розумієш, чого боїшся – мер, який перехворів на COVID-19
Володимир Киян: Люди, що під час карантину їли й пили у "Велюрах", приходили до барбер-шопів
Усі публікації