Лікар з Волині дав інтерв’ю, у якому проект Fakepalm знайшов шість фейків про коронавірус

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Середа, 15 липня 2020, 06:00

Деталі: На сайті інтернет-видання "Волинь Online" вийшло інтерв'ю лікаря-інфекціоніста Євгена Дубровського, який розповідає про стан лікарень під час пандемії, розмірковує про природу вірусу та реальну кількість хворих, а також про засоби, які, на його думку, можуть подолати COVID-19.

Твердження:  Це звичайний вірус, на який діє і хлорка, і ультрафіолет, і високі температури. У коронавірусу зовсім немає характеристик для особливої витривалості у навколишньому середовищі.  

Спростування: Нещодавно вчені довели, що довгохвильове ультрафіолетове опромінення здатне вбити коронавірус, але це не має жодного відношення до світла звичайних побутових ультрафіолетових ламп. До того ж, навіть  спеціалізоване опромінення не вбиває вірус на 100%. 

За інформацією ВООЗ, хлорним вапном можна успішно дезинфікувати поверхні, однак в жодному разі не можна вживати його перорально. Розпилення такої  речовини може завдати шкоди слизовим оболонкам очей та ротової порожнини.  

Твердження: "Більшість пацієнтів хворіють у легкій формі вдома і переносять коронавірус навіть легше, ніж грип".

Спростування: Дійсно, люди, які складно переносять COVID-19, є в меншості, однак говорити, що коронавірус переноситься легше, ніж грип, некоректно: підвищена температура і сухий кашель є як в одному, так і в іншому випадку. Хворі на коронавірус часто втрачають нюх і смак

Твердження: "СOVID-19 не такий вже новий, як нам здається. Були коронавіруси і раніше".

Спростування: Сімейство коронавірусів дійсно існувало задовго до пандемії, але COVID-19 — принципово новий підвид сімейства коронавірусів й до 2019 року його зафіксовано не було. 

Твердження: "Величезне число людей навіть не звертались за допомогою очною скільки вже друзів, знайомих та всіх інших кожен лікар консультував по телефону. Безсимптомних форм дійсно дуже багато".

Спростування: За інформацією ВООЗ, частка пацієнтів без симптомів становить близько 16%, однак не можна стверджувати, що пацієнти, які зверталися за консультацією по телефону, справді хворіли на коронавірус. 

Твердження: "Те, що його (карантин Українська правда SOS) немає сенсу робити жорсткішим, то це 100%. Немає жодного сенсу, причин, щоб його знову вводити хоча б до того рівня, що він був раніше. Це зовсім безглуздо. У нас в лікарні ситуація не погіршилась, важких підтверджених хворих небагато, не збільшилося навантаження, не стало поступати більше хворих".

Спростування: Після послаблення карантину велика кількість людей почала відвідувати громадські місця, часто без масок —  саме тому кількість інфікованих не зменшилась, а навпаки, почала зростати. За словами медиків, така ситуація може спричинити другу хвилю вже на початку осені. 

Твердження: "...це звичайне ГРВІ, але вірус особливий, "б’є" по легенях".

Спростування: Коронавірус — це не ГРВІ. 

Проєкт FAKEPALM розвінчує фейки про COVID-19. Якщо ти зауважив сумнівну інформацію про коронавірус чи карантин, надішли її за адресою [email protected]і ми обов’язково її перевіримо.   

powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Чому пандемія COVID-19 — це не релігія, а реальна загроза?
Олексій Кононов: Я не вірю, що Сirque du Soleil може надовго зникнути з мого життя
Як аналізувати закупівлі у сфері COVID-19
The New York Times: Одна епідемія — безліч смертоносних осередків
Усі публікації