ВООЗ визнала неефективність карантину?

Марина АнсіфороваMarina Ansiforova
Четвер, 23 липня 2020, 06:00

Твердження: Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що карантин не врятує від коронавірусу.

Деталі: Українські користувачі Facebook поширюють коментар генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гебреісуса про карантинні обмеження, зі словами "голова ВООЗ… нарешті зрозумів, що  карантини нікого ніколи не рятували..."

Спростування: Насправді ВООЗ ніколи не заявляла про те, що впровадження карантинних заходів повністю знищить COVID-19. Тедрос Гебреісус під час брифінгу лише констатував, що карантинні заходи самі по собі не є панацеєю від вірусу; вони  лише  допомагають уповільнити передачу інфекції, проте не знищують її. 

Відслідковування, виявлення та ізоляція контактів  —   три  найважливіші інструменти у боротьбі з пандемією, зазначив Гебреісус.

"Відстеження контактів необхідно для кожної країни, в будь-якій ситуації. Це може запобігти перетворенню окремих випадків в кластери, а кластерів в подальше розповсюдження в суспільстві", резюмував глава ВООЗ.

Складність відслідковування та виявлення контактів без карантинних заходів є більш складним процесом, ніж під час карантину. 

До того ж, послаблення карантину призводить до зростання кількості заражень: ВООЗ заявляла, що під час послаблення карантинних заходів варто бути "надзвичайно обережними", оскільки через це може виникнути друга хвиля пандемії, взяти яку під контроль буде дуже складно. 

Якщо у вас є історія про те, як COVID-19 та карантин змінили ваше життя, напишіть нам листа із темою "Моя історія" на [email protected] powered by lun.ua
Реклама:
Реклама:
Чому пандемія COVID-19 — це не релігія, а реальна загроза?
Олексій Кононов: Я не вірю, що Сirque du Soleil може надовго зникнути з мого життя
Як аналізувати закупівлі у сфері COVID-19
The New York Times: Одна епідемія — безліч смертоносних осередків
Усі публікації